To drugi wpis (a zarazem ostatni) z serii, w którym opisuję najlepsze fragmenty pochodzące z książki Manipulacja Neuroperswazyjna Jacka Ponikiewskiego. W pierwszym wpisie przedstawiłem poglądy autora w zakresie manipulacji kobietą i mężczyzną, by zwiększyć sprzedaż swoich produktów. W tym wpisie pokażę słowami autora jak radzić sobie ze stresem.

W biznesie nieustannie mamy do czynienia z sytuacjami, które mogą wywołać u nas uczucie stresu. Stres ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, nie wspominając już o tym, że może znacznie utrudnić prowadzenie naszej działalności. Warto zapoznać się z kilkoma sposobami walki ze stresem. Pozbycie się irracjonalnych lęków i destrukcyjnych stanów emocjonalnych spowoduje, że będziemy mogli poprawić nasze wyniki w sprzedaży i w konsekwencji doprowadzi nas to do sukcesu.

Dopełnieniem naszej zdecydowanej i całościowej postawy będzie również wewnętrzny spokój. Pamiętajmy bowiem, że stresu nie da się zmanipulować. Albo uda się nam go pozbyć i skutecznie z nim radzić, albo nie. Dlatego tak ważne jest przyswojenie kilku prostych metod antystresowych, które możemy wykorzystać w codziennych zmaganiach na polu służbowym. Oczywiście nie ma sposobu, dzięki któremu zawsze osiągniemy spokój.