Podróż po Polsce samolotem

Zamieszanie na kolei z pewnością jest bardzo korzystne dla linii lotniczych, które zaczynają oferować loty między miastami w jednym kraju. Znana jest wszystkim oferta Lotu, która łączy polskie miasta przelotami przez Warszawę. W promocyjnych cenach można było kupić bilet lotniczy już za 46 złotych, więc cena z pewnością wysoko przebijała spoza cen konkurencyjnych środków transportu. Oprócz taniej podróży , pasażerowie mogą także przeżyć ciekawa przygodę lecąc samolotem.

Tanie linie lotnicze również oferują loty po polskich miastach, ale z przesiadką w innym kraju. Wizz Air oferuje loty z Katowic do Gdańska z postojem w Malmo. Koszt przelotu to 30 złotych. Drogę powrotną węgierskie linie lotnicze oferują przez Sztokholm. Z Krakowa można także dostać się do Gdańska korzystając zarówno z Ryanaira jak i linii Wizzair. Z Krakowa do Sztokholmu polecimy irlandzkimi liniami lotniczymi, z kolei do Gdańska dostaniemy się już węgierskimi liniami.

Ryanair oferuje loty z Wrocławia do Gdańska z przesiadką w Oslo. W tym mieście będzie także postój lecąc z Gdańska do Poznania i z Wrocławia do Gdańska z Wizz Air. Z Poznania do Katowic również polecimy węgierską linią z przesiadką w Sztokholmie. W kraju przesiadkowym pasażerowie spędza kilka godzin, więc będzie to okazja do krótkiego zwiedzenia innego miasta.

W podanych cenach możemy podróżować najlepiej z bagażem podręcznym . Wtedy ominiemy koszty za bagaż rejestrowany. Bilety lotnicze najlepiej zabukować na stronach przewoźnika. Zamawiając na stronie Ryanaira najtaniej płacić kartą Mastercard Prepaid. Jeśli wybierzemy węgierską linię lotniczą należy zapłacić przelewem. Dzięki temu maksymalnie zredukujemy koszty przelotu.

Tanie linie lotnicze często oferują swoim pasażerom atrakcyjne oferty i promocje. Dlatego cieszą się dużą szczególnie w okresach wakacyjnych i świątecznych. Pewne niedogodności sprawiają, że ludzie wolą tradycyjnych przewoźników. Z reguły te linie wybierają lotniska oddalone od centrum miasta, stąd do kosztów podróży należy doliczyć wynajem samochodu. Tanie linie przewożą także większa ilość pasażerów , więc trzeba liczyć się z mniejszym komfortem podróży. Mimo tego , pula biletów lotniczych u niskobudżetowych przewoźników rozchodzi się bardzo szybko, gdyż pasażerów przede wszystkim przyciągają niskie ceny.