Kuter Darłowo

Darłowo jest bardzo popularnym portem rybackim, a tym samym doskonałym miejscem wypadowym na połowy dla pasjonatów rybołówstwa.
Wyjątkowe położenie tego miasta na środkowym wybrzeżu sprawia, że jest stąd blisko zarówno do bogatych łowisk, jak też do wyspy Bornholm, na którą można się wybrać łącząc przygodę rybołówczą ze zwiedzaniem.
Dwa słowa: kuter Darłowo – kojarzą się więc wielu entuzjastom takiego sposobu spędzania wolnego czasu z ciekawą ofertą oraz świetną organizacją rejsów połowowych. Do dyspozycji gości jest kilkanaście różnego rodzaju kutrów – starszych i nowszych, które przyjmują zarówno gości indywidualnych jak i zorganizowane grupy.
Tylko w trakcie profesjonalnego rejsu na kutrze rybackim w pełni możemy zażywać tego szczególnego przeżycia obcowania z morzem, z kapryśną pogodą i nieposkromionym żywiołem.
A do tego otrzymujemy fachowe szkolenie z tajników rybołówstwa morskiego, zachowania się podczas sztormu, zasad racjonalnej gospodarki rybackiej, itp.
Ale całodzienna lub całodobowa wyprawa kutrem rybackim niekoniecznie musi polegać na bezpośrednim zaangażowaniu turysty w łowienie ryb.
Taki rejs to przecież wyjątkowa przygoda – rozmowy z zawodowymi rybakami o ich życiu i pracy, posiłki spożywane na kutrze, obserwowanie patroszenia złowionych ryb, a wokół przyroda jakiej nigdzie na lądzie podziwiać nie możemy.
Warto więc spędzić choćby jeden dzień w życiu niekonwencjonalnie i doświadczyć atrakcji, które bez wątpienia nie ujdą w zapomnienie jak wiele innych ciekawych, lecz na pewno mniej spektakularnych form spędzania czasu.