Technika „tu i teraz”

Jest to metoda antystresowa, ale również metoda koncentracji, która zwiększy efektywność naszej pracy i pozwoli osiągnąć niespodziewane rezultaty. Metoda „tu i teraz” polega na skupieniu uwagi tylko na czynności lub sprawie, jaka wykonywana jest teraz lub też teraz nas dotyczy. Nie wybiegamy myślami w przyszłość. Tworzymy sobie najpierw harmonogram , którym będziemy się kierować, odhaczając kolejne punkty.

Jednak będąc na punkcie 1. lub 7., nie myślimy o punktach dalszych. To może wydawać się niewiarygodne, lecz nawet 50% naszej uwagi, kreatywności i efektywności w ciągu dnia może zajmować projekcja tego, co musimy wykonać później. Skupienie uwagi na obecnej czynności pozwala nam wykonać ją dwa razy bardziej efektywnie, lepiej, a nawet szybciej niż zazwyczaj.

ZOBACZ: Jak osiągnąć życiowy sukces?

Kluczem więc będzie sporządzenie harmonogramu pracy, a następnie uporczywe pilnowanie własnej świadomości. Jeżeli tylko spostrzeżemy, iż dryfujemy w projekcję, musimy od razu powrócić do tego, co jest tu i teraz. Zapewniam, że efekty będą widoczne już po tygodniu, a jakość naszej pracy i szybkość jej wykonywania przejdą najśmielsze oczekiwania.