rehabilitacja (5)Po wszelkiego rodzaju urazach typu złamanie czy zwichnięcie niezbędna jest różnego rodzaju rehabilitacja. Dotyczy to także pacjentów po operacjach czy zabiegach. Bardzo często wydaje się nam, że proces leczenia kończy się na zdjęciu gipsu czy szwów, a nie jest to prawda. Dobry lekarz skieruje nas do rehabilitanta, który zadecyduje, z jakich zabiegów powinniśmy skorzystać.
Warto zadbać o to, żeby ta rehabilitacja trwała jak najdłużej. Jednak jeśli jesteśmy niezadowoleni z efektów albo cokolwiek budzi nasze wątpliwości, powinniśmy porozmawiać z rehabilitantem na temat ćwiczeń i ich wpływu na nasz organizm. Rzetelny specjalista nie uzna tego za podważanie kompetencji, tylko wytłumaczy nam, co i dlaczego stosuje.
Czasem zdarza się, że po ciężkim wypadku potrzebna jest długotrwała rehabilitacja, która nie przynosi efektów od razu. Należy zatem cierpliwie na nie poczekać, stosując się do zaleceń lekarza i rehabilitanta. Można się spodziewać, że te efekty wreszcie przyjdą i poczujemy się lepiej.