stomatolog (1)Jak przekonać dzieci do wizyt u dentysty?

Większości osób stomatolog nie kojarzy się z niczym przyjemnym i tak samo sądzą dzieci. A to właśnie maluch należy jak najwcześniej przekonać do takich wizyt, by nie miały one z nimi problemów w przyszłości. Jak więc można to zrobić?

Bardzo ważne jest to, jak rodzice wypowiadają się o dentystach. Dzieci często bowiem podsłuchują rozmowy osób dorosłych, a później naśladują ich zachowania. Jeśli więc mama po wizycie u dentysty skarży się, jak bolesny był zabieg, nie ma nic dziwnego w tym, że dzieci nie chcą mu się poddać. Dlatego należy uważać na to, co mówi się przy swoich pociechach. Najlepiej samemu pokazywać, że w takich wizytach nie ma nic przerażającego i są one czymś zupełnie normalnym. Małe dzieci na pewno pójdą wtedy w ślad swoich rodziców i same chętnie przekonają się, kim właściwie jest stomatolog.

Da się więc spokojnie przekonać dzieci do regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego. Wystarczy uważać na to, co się w ogóle mówi przy maluchach i wypowiadać się na temat dentysty w sposób pozytywny.