Długi weekend majowy będzie liczył sobie w tym roku aż 4 dni, zatem będzie to jedna z dłuższych majówek, jakie świętowaliśmy w ciągu ostatnich lat. Ponieważ czas pędzi szybko, wiele osób już zaczęło zastanawiać się nad tym, gdzie chcą spędzić ten urlop, a część z nich już zdążyła zarezerwować wycieczki i miejsca noclegowe.

jezioroJuż najwyższy czas, aby zabrały się za to osoby, które jeszcze nie zaplanowały majówki. Ponieważ prognozy pogody przewidują, że zapowiada się szybkie nadejście wiosny i pięknej, ciepłej pogody, urlop nad jeziorem będzie doskonałym pomysłem. Jeziora Polski są wyjątkowo urokliwe i zwykle o tej porze roku stanowią doskonałe miejsce na odpoczynek dla osób, które nie lubią tłoku.

W maju jednakże rozpoczyna się już sezon dla rekreacji wodnej. I choć na same kąpiele jest w tym czasie zwykle zdecydowanie za zimno, to polskie jeziora oferują szereg innych atrakcji, z którymi majówkowy turystya powinien się zapoznać.

Możemy zatem wypożyczyć kajaki czy rowery wodne bądź łódki i korzystać z uroków jeziora z samego jego centrum. Podziwianie widoków, świeże powietrze i kojący kolor wody – to coś, co regenerująco wpływa na nasze samopoczucie i z pewnością na długi czas naładuje nam przysłowiowe „akumulatory” zdrowia.

Najpiękniejsze jeziora oferują nam oczywiście Mazury, jednakże właściwie w każdej części naszego kraju znajdziemy takie tereny. Dla wyjątkowo wybrednych osób polecane są jeziora pojezierza drawskiego. W tej okolicy znajduje się jedno z największych skupisk jezior w Polsce, zaś wiele z nich jest doskonałym miejscem dla tych ludzi, którzy chcą uniknąć gwaru i łowić ryby pośród śpiewu ptaków lub spacerować leśnymi duktami.