Spokojna Bratysława czy szalona Praga?

Oczywiście, chcąc wybrać się w podróż do samej Bratysławy, musimy odrobinę poszperać wśród ofert przewoźników. Gdyż, bardzo często jest tak, że miasto to, jest traktowane „przejazdowo” w trasie do oddalonego od stolicy Słowacji Wiednia.

A co warto zobaczyć w Bratysławie, tej jednej z najmłodszych stolic świata?

Na pewno nie można ominąć Zamku Bratysławskiego, usytuowanego na 85 metrowym wzgórzu nad Dunajem. Można stąd podziwiać wspaniałą panoramę miasta a także w trakcie zwiedzania samego zamku, zahaczyć o Słowackie Muzeum Sztuki, mieszczące się w owym zamku. W centrum miasta, znajduje się uroczy rynek, przy którym zobaczyć można Stary Ratusz, katedrę św. Marcina czy też różnorodne muzea, Jeśli przyjechaliśmy na City Break do tego słowackiego miasta a sprzyja nam pogoda, warto skusić się na wycieczkę na wzgórze Slavin. Wycieczka ta, sprawi nam ogromną przyjemność, nie tylko ze względu na otaczającą nas przyrodę ale i też wspaniały widok, jaki rozpościera się z niego na Vinohrady – winnice, usytuowane na zboczach Małych Karpat, gdzie w przyszłości mają powstać wiszące ogrody. Na samym wzgórzu zbudowano monumentalny pomnik, żołnierzy radzieckich. Dla lubiących aktywny wypoczynek, ważną informacją może być to, iż w północnej części miasta, niedaleko osiedla Trnavka znajduje się największy zbiornik wodny w Bratysławie tzw. Złote Piaski. Organizując wakacyjny wyjazd do Bratysławy, można tam wynająć kamping i korzystać z uroków jakie przynosi nam letnia pogoda. Tym bardziej, że chcąc spędzić szaloną noc w jakimś klubie – będziemy mieli całkiem blisko. Chociaż w samej Bratysławie, nie ma zbyt wiele dobrych i bezpiecznych klubów. Ale to oczywiście, nie powinno nikogo odstraszyć. Gdyż chociażby wyjeżdżając do Bratysławy z przyjaciółmi i wynajmując kamping w Złotych Piaskach, można wyśmienicie spędzić mniej lub bardziej dłuższy urlop.

Żródło: Turisticus.pl Zupełnie inna jest Praga, która jest idealnym miejscem na majowy wypad dla zakochanych. Chociaż może jest to pomysł dość oklepany – jednak mimo wszystko warto skusić się na bilety do Pragi. Pytacie czemu właśnie tam? Jednym z nich jest, bardzo prozaiczny powód – mianowicie bliskość od naszego pięknego kraju. Bez problemu znajdziemy wiele ciekawych propozycji lotniczych, możemy wybierać i przebierać, decydować o terminie wyjazdu. Ponadto właśnie ze względu na bliskość od naszego kraju, możemy być pewni, że podniebna podróż do tego miasta wcale nie będzie kosztować nas niebagatelne pieniądze. Jest to wycieczka, na którą będzie stać praktycznie każdego, a że większość zakochanych to osoby raczej w młodym wieku, to tym bardziej warto pomyśleć o weekendowym wypadzie do Pragi. Kolejnym powodem, dla którego warto zainteresować się tą czeską stolicą jest fakt, iż jest to jedno z najbardziej romantycznych stolic na świecie a już na pewno w Europie. Niezwykła atmosfera wąskich uliczek, którymi możemy spacerować z ukochaną osobą, co jakiś czas skradając całusa, czy też romantyczny wieczór w jednej z tutejszych kawiarenek – wart jest zobaczenia. Tym bardziej, że nie tylko loty do Pragi ale i same noclegi są tutaj naprawdę tanie. Poza tym, atmosfera tego miejsca spowoduje, że nawet osoby samotne, które zdecydują się na przyjazd do Pragi z paczką przyjaciół, mogą przeżyć w niej płomienny i niezapomniany romans, któremu można bez trudu poddać się w tym magicznie zakochanym miejscu. Jak widać, by dobrze spędzić pamiętne, romantyczne i namiętne chwile z dala od zgiełku naszego rodzinnego miasta, nie potrzeba fortuny ani poświęcenia swojego drogocennego urlopu na długotrwałe podróże. Wystarczy zainteresować się tym jakie promocje oferują nam tanie linie lotnicze by szybko znaleźć się w tym niewielkim ale jakże pięknym mieście.