Międzywodzie to malutka miejscowość nadmorska, położona na wyspie Wolin – w jej wschodniej części. Leży na Półwyspie Międzywodzkim, a nazwa wsi pochodzi właśnie od jej położenia – znajduje się pomiędzy Morzem Bałtyckim, Zalewem Kamieńskim i Zatoką Wrzosowską. Jest to znane kąpielisko z dobrze rozwiniętą bazą noclegową, ale również rehabilitacyjną i rekreacyjną. Panujący tu mikroklimat znakomicie działa na drogi oddechowe. Ogromnym atutem są szerokie i czyste plaże nad Morzem Bałtyckim. Jest to miejsce znakomite dla każdego, ponieważ oprócz plaż nadmorskich można skorzystać tu z okolicznych jezior i zalewów, aby wędkować i uprawiać sporty wodne.

Międzywodzie to naprawdę idealnie miejsce na spędzenie bardzo długich wakacji. Tutaj po prostu nie można się nudzić. Jak przystało na kurort nadmorski znajdziemy tu przepiękną plażę, ale również mnóstwo ścieżek rowerowych i szlaków pieszych – szczególnie po Wolińskim Parku Narodowym. Baza noclegowa jest znakomicie rozwinięta – znajdziemy tutaj zarówno luksusowe hotele, jak i tańsze oferty ośrodków wypoczynkowych (więcej – Międzywodzie noclegi – meteor-turystyka.pl).

Niewątpliwą atrakcją jest również sama wyspa Wolin, która słynie z Wolińskiego Parku Narodowego. Międzywodzie stanowi idealną bazę wypadową właśnie do tego parku. Jego powierzchnia to prawie 11 000 hektarów, a charakterystycznymi elementami są oczywiście przepiękne klify, które osiągają największą wysokość na całym Polskim wybrzeżu – dochodzą tutaj aż do 93 metrów nad poziomem morza. Oczywiście oprócz klifów znajdują się tu siedliska pięknych, ale niestety zagrożonych wyginięciem zwierząt. Z najbardziej znanych mają tu swoje siedliska żubr oraz symbol Wolińskiego Parku Narodowego – orzeł bielik.