Rynek w Kazimierzu Dolnym zaprasza wszystkich, którzy lubią przyjemnie spędzać czas. Koniecznie trzeba się tu wybrać, by doświadczyć choć kilku czarujących chwil. Turystyce sprzyja doskonałe położenie, bowiem miasto znajduje się blisko Warszawy. Znakomita baza noclegowa w Kazimierzu jest niezwykle popularna wśród osób, które lubią podróżować. Miasto to znajduje się bardzo blisko Lublina. To zaledwie kilkadziesiąt minut drogi. Można, będąc tu na wakacjach, odwiedzić stolicę Lubelszczyzny. Decydując się na wycieczkę do dyspozycji mamy trasę przez Nałęczów, który jest znaną turystycznie miejscowością. W Nałęczowie warto przejść się przez piękny Park Zdrojowy. W mieście tym mieszkał też kiedyś Stefan Żeromski. Do dziś widoczne są tu ślady przeszłości – jest tu wiele starych willi. Zwiedzając Lublin musimy koniecznie zobaczyć starówkę, na której znajdziemy wiele uroczych knajpek. Można przy tym kupić charakterystycznego dla tych regionów cebularza. Jest to typowo lubelski specjał.

Kiedy już będziemy powracać do Kazimierza Dolnego z wycieczki po równie słynnych, pobliskich miejscowościach nie umknie naszej uwadze Wąwolnica, która stanowi ważny dla chrześcijan punkt religijny. Po podróży spragnieni sztuki i kultury zwiedzający mogą od razu udać się na rynek. Jest on otoczony zabytkowymi kamienicami oraz wieloma galeriami z pracami współczesnych malarzy. Koniecznie trzeba kupić na pamiątkę choćby mały pejzażyk, który utrwali nasze piękne wspomnienia z wakacji. Nocleg w Kazimierzu to samo zdrowie – powietrze w tych rejonach należy do najzdrowszego w kraju. Jest tu wiele drzew, a na dobrą aurę i samopoczucie wpływa szczególnie obecność parku krajobrazowego, gdzie możemy w pełni się zrelaksować obcując z naturą. Mnogość gatunków roślinności, których trudno szukać w innych zakątkach, jest na prawdę zdumiewająca.

Oprócz uroków przyrody w mieście tym znajdują się też inne atrakcje warte zobaczenia. Jedną z nich jest chociażby Góra Trzech Krzyży, która to stanowi ważny punkt turystyczny ze wspaniałymi widokami. Kiedy już wdrapiemy się na sam wierzchołek, naszym oczom ukaże się niesamowity krajobraz – Wisła otoczona przez niezwykłą roślinność. Dopełnieniem tego czaru są czerwone dachy, które to stanowią typowy element architektoniczny miasta. W lecie odbywają się tu słynne imprezy kulturalne, na przykład festiwal filmowy Dwa Brzegi, który jest hucznie obchodzony każdego roku. W tym czasie miasto ożywa – do Kazimierza przyjeżdżają słynne postacie z Warszawy i odbywają się projekcje filmów. Znakomicie odnajdują się tu wszyscy ci, którzy pasjonują się szeroko rozumianą kulturą oraz sportem. Wakacje w Kazimierzu Dolnym to gwarancja super rekreacji. Zdecydowanie jest tu co zwiedzać, a jedzenie to sama rozkosz dla podniebienia.