Czechy to kraj, który znajduje się niedaleko, gdzie ceny są umiarkowane, gdzie można wybrać się za parę groszy i miło spędzić czas. Turystyka tego kraju jest bardzo atrakcyjna. Co warto zwiedzić, będąc w Czechach?

Przede wszystkim warto wybrać się do Pragi, stolicy tego kraju. Co roku Pragę odwiedza około pięciu milionów turystów z całego świata. Nie bez powodu. To miasto szczególnie piękne, położone malowniczo nad rzeką Wełtawą. Będąc w Pradze, należy zobaczyć słynny Most Karola. Na spacer najlepiej wybrać się rano, aby uniknąć tłumów, zwiedzić Zamek Praski i Stare Miasto i Malą Stranę oraz Plac Wacława.
Poza stolicą również nie brakuje atrakcyjnych turystycznie regionów. Przy granicy z Polską ciągną się pasma górskie, stwarzające idealne warunki dla narciarzy i miłośników wędrówek. Republika Czeska słynna jest również z setek zamków. Polecam odwiedzenie zamku Karlstejn.
Do najbardziej urokliwych czeskich miejscowości należy z całą pewnością Cesky Krumlov. Jego stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.