Na chwilę przed wejściem do samolotu, pilot tandem instruuje nas i informuje jak będzie wyglądał nasz skok, w momencie lotu na pewno zapomnimy to co usłyszeliśmy chwilę przedtem. Podczas skoku nasze rozemocjonowanie sprawi, że cała podana nam instrukcja skoku uleci w niepamięć. Skoki tandemowe dają przedsmak samodzielnego skoku spadochronowego, spadając z wysokości 4000 metrów nad ziemią, najpierw lecimy z prędkością 200 km na godzinę, potem po otwarciu się spadochronu szybujemy wolno w dół i podziwiamy widoki z lotu ptaka.

Mało kto zdecydowałby się na to bez asekuracji doświadczonego instruktora, do którego zostaliśmy przypięci, i który odpowiedzialny jest za nasz lot. Dzięki propozycji takich skoków możemy poznać osobiście jak to jest gdy lecimy w dół z przypiętym spadochronem, gdy zastanawiamy się, czy spadochron się otworzy, gdy przeszywa nas strach co będzie dalej po skoku z samolotu.
Instruktor, nazywany potocznie pilotem sprawi, że te nasze obawy trochę się zmniejszą, a adrenalina którą poczujemy będzie przyjemnym uczuciem.