Na pewno nie jest lekko każdej niepełnosprawnej osobie żyć ze swoim kalectwem. Może dotyczyć to każdego z nas lub naszych bliskich. Czy to będzie porażenie nóg, czy też problemy z rękami albo nawet ich brak, czy też coś mniej rzucającego się w oczy jak choćby ślepota czy głuchota. Każdy z nas może kiedyś skończy w ten sam sposób, dlatego lepiej będzie pomóc każdej niepełnosprawnej osobie, jaką będziemy mieli okazję spotkać w swoim życiu.
Sprzęt dla niepełnosprawnych oferowany przez lekarzy

Podstawowym miejscem, gdzie będzie oferowana pomoc każdej niepełnosprawnej osobie, to oczywiście Narodowy Fundusz Zdrowotny. Z naszego ubezpieczenia zdrowotnego będziemy mogli zakupić sprzęt dla niepełnosprawnych taki jak:

Wózki inwalidzkie
Kule lekarskie
Opaski uciskowe i rehabilitacyjne

I wiele innych. Lekarze dysponują sporą ilością materiałów gotowych od przekazania niepełnosprawnej osobie na wypadek nieposiadania przez nią wyżej wymienionego sprzętu. Każdy będzie mógł liczyć na to, że będzie w stanie uzyskać jakąś pomoc. Oczywiście przypadłością naszej polskiej służby zdrowia jest to, że sprzęt dla niepełnosprawnych może być stary lub trzeba będzie czekać na niego wiele miesięcy, podczas gdy pomoc jest potrzebna tu i teraz.
Wyposażenie domu dla niepełnosprawnych

Poza tym pojawia się jeszcze jeden problem, mianowicie lekarze i Narodowy Fundusz Zdrowia z rzadka są w stanie zapewnić niepełnosprawnemu dodatkowy sprzęt, który pozwoli mu swobodnie poruszać się po mieszkaniu. Jeśli ktoś ma problemy z chodzeniem albo znajduje się przykuty do wózka inwalidzkiego, w takich momentach nie będzie w stanie samemu obsłużyć się w łazience czy toalecie.

Dlatego firmy oferujące sprzęt dla niepełnosprawnych inwestują w technologie pozwalające swobodnie poruszać się osobie o obniżonej zdolności ruchowej po swoim mieszkaniu. Montowanie odpowiednich barierek, uchwytów i nakładek na sprzęt sanitarny pozwala im w ten sposób być samodzielnymi i bez pomocy obcych ludzi załatwiać swoje potrzeby.