medycyna (10)Jak długo zachować dobrą kondycję i sprawność ruchową? Co robić, aby na starość cieszyć się jesienią życia? Pytani o to stulatkowie zwykle mają różne recepty na długowieczność. Często powtarzają się w nich jednak podobne elementy: zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Warto skorzystać z cennych rad, które mogą nam poprawić jakość życia.

O zdrowie należy dbać od najmłodszych lat. Dzieci powinny uczyć się jak dbać o higienę, jak trzymać odpowiednią postawę, jak komponować codzienną dietę, aby była zbilansowana i nie prowadziła do otyłości lub innych problemów zdrowotnych. Także w tym wieku młodzi ludzie powinni dowiedzieć się, jak ważne są regularne wizyty u lekarza.

Systematyczne badania to oprócz zdrowego stylu życia jeden z najważniejszych czynników pomagających zachować dobre zdrowie. Pomagają one wykryć wszelkie nieprawidłowości zanim przerodzą się one w poważne schorzenia. Często udaje się w ten sposób zapobiec im rozwojowi. Medycyna najlepiej radzi sobie z chorobami we wczesnym stadium. Dlatego nawet jeśli czujemy się dobrze powinniśmy raz w roku wykonać podstawowe badania krwi czy moczu, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.