Kryzys?

W obecnych czasach wszystko pędzi jak oszalałe. Każdy chce odczuwać mocniej i więcej. Nie ma czasu na głębokie relacje. Ludzie gonią za pieniędzmi i sławą. Zanikają wartości takie jak przyjaźń, miłość czy rodzina. Bardziej niż uczucia liczy się to, co materialne. Jednak czy na pewno?
Na przestrzeni lat i wieków zmienia się hierarchia wartości, jaką kierują się ludzie. Kiedyś najważniejsze były honor, wiedza czy ojczyzna. Obecnie mamy odczynienia z szeroko pojętym konsumpcjonizmem. Rządzą nami rzeczy, a raczej chęć ich posiadania. Jednak i teraz, i tysiąc lat temu jedno było, i jest takie samo: potrzeba przynależności. Człowiek jest istotą społeczną i nie jest przystosowany do życia w samotności. Kontakt z drugim człowiekiem daje poczucie bezpieczeństwa. A ludzie w dalszym ciągu tworzą przyjaźnie i zakładają rodziny.
Współczesny model rodziny nie zawsze jest zgodny z ogólnie przyjętym schematem- mąż i żona a później dzieci. Obecnie wielu ludzi posiada dzieci nie pozostając w związku małżeńskim. Jednak nie zmienia to faktu, iż tworzą oni rodzinę. I taka rodzina wcale nie jest gorsza, wręcz przeciwnie, jeśli tylko jest w niej miłość i szczęście, to wszystko jest w jak najlepszym porządku.