Jest to hotel należący do dwunastu obiektów należących do sieci nowoczesnych hoteli o wysokim standardzie obsługujących głównie klienta biznesowego.
Ten czterogwiazdkowy hotel położony jest w centrum miasta niedaleko popularnego SPODKA, instytucji samorządowych, finansowych i kulturalnych stolicy Górnego Śląska.
Hotel oferuje 150 pokoi i apartamentów na 300 miejsc noclegowych położonych na dziewięciu najwyższych kondygnacjach nowoczesnego dwudziestosiedmiopiętrowego budynku. Pokoje są klimatyzowane. Hotel oferuje 7 sal konferencyjnych profesjonalnie wyposażonych do organizowania spotkań, konferencji, sympozjów i tym podobnych spotkań biznesowych i nie tylko biznesowych.
Przy hotelu funkcjonuje bardzo dobra restauracja serwująca posiłki z kuchni całego świata oraz wielką ilość najróżniejszych gatunków kawy parzonej także w różny sposób.
Jako że hotel znajduje się w nowoczesnym ogromnym budynku. Goście mają dostęp do wielu atrakcji. Można skorzystać z Fitness Clubu, kompleksu kinowego, iść na zakupy do galerii handlowej czy kawiarni, a wszystko to w zasięgu ręki w tym samym budynku.