Pogoda na morzu Bałtyckim dla profesjonalnych rybaków i amatorów.

Choć mieszkam na Mazurach, tuż nad jeziorem i wędkować mogę w każdej wolnej chwili, w pewnym momencie przestało mi to wystarczać, chyba zwyczajnie się tym znudziłem.
Znajomy od pewnego czasu lata na kilka dni do Norwegii i bierze udział w organizowanych przez tamtejszą firmę połowach, ale niestety na to potrzeba dużo czasu, jeszcze więcej pieniędzy i nerwów, bo jeśli się trafi na kiepską pogodę, całe przedsięwzięcie jest odwoływane i w hotelu trzeba oczekiwać na powrót do Polski.
Nad naszym morzem pogoda jest zdecydowanie lepsza, tzn. znacznie rzadziej stan morza uniemożliwia wypłynięcie, a nawet jeśli się tak stanie to po prostu wracam do domu, koszt to kilka straconych godzin i kilkadziesiąt litrów benzyny. Największym problemem jest wolne w pracy, dlatego nawet jeśli zdecyduję się na wypad nad Bałtyk, wolałbym aby wypłynięcie w morze było raczej pewną sprawą.
Na szczęście istnieją serwisy, które w profesjonalny sposób przedstawią nam czy pogoda na morzy Bałtyckim dla rybaków umożliwia wypłynięcie i w związku z tym czy warto wybierać się na całą wyprawę. Prognoza musi być dokładna, aktualna i sprawdzona ponieważ korzystają z niej profesjonalni rybacy, którzy na jej podstawie planują swoją pracę. Ze względu na poważne koszty użytkowania kutra, pracy załogi itp na jej podstawie rybacy decydują, czy wychodzić w morze, o której, na jak długo, czy w jaki obszar połowów. Pogoda na morzu Bałtyckim dla rybaków to obecnie narzędzie, bez którego profesjonaliści nie mogą pracować, a amatorzy tacy jak ja wypoczywać.