Jak głoszą mądrości ludowe, podróże kształcą i otwierają horyzonty. Ile prawdy mają w sobie takie powiedzenia? Najlepiej przekonać się samemu, bo turystyka oferuje naprawdę wiele możliwości, aby sprawdzić czy rzeczywiście tak jest.

Dużo zależy od tego, z jakim nastawieniem planujemy podróże. Czy chcemy po prostu odpocząć i najlepiej nie wynurzać się z hotelu, czy bardziej zależy nam na poznaniu innych kultur, spróbowaniu czegoś nowego. Typowa turystyka nie zawsze umożliwia nam spotkanie tubylców, bo jeśli cały czas spędzimy w zamkniętym ośrodku wczasowym, mamy małe szanse, aby przekonać się, jak naprawdę ludzie tam żyją.

Jeśli zależy nam na autentycznych doznaniach, czasem trzeba zejść z utartych turystycznych szlaków i odbywać podróże na własną rękę. Ale to wiąże się z większym ryzykiem, dlatego należy podchodzić do tego bardzo rozsądnie. Nie we wszystkich państwach Europejczycy mogą czuć się bezpiecznie. Ponadto obcując z innymi kulturami i nie znając ich obyczajów, łatwo kogoś obrazić. Przed wyjazdem warto się do niego odpowiednio przygotować, żeby uniknąć wpadek.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.