Aktywność fizyczna potrzebna jest każdemu z nas. Wiedzieli o tym już starożytni, którzy to jako pierwsi zaczęli tworzyć dyscypliny sportowe. I zapewne, gdyby mogli zobaczyć, jak sport wygląda dzisiaj, byliby zaskoczenie kreatywnością kolejnych pokoleń.

Jak duża jest to kreatywność świadczy chociażby fakt, że człowiek potrafi wykorzystać jeden przedmiot w różnych postaciach i cieszyć się nim na różne sposoby. A najlepszym tego dowodem jest piłka. Mała i duża- jest przedmiotem powszechnie wykorzystywanym w różnych dziedzinach sportowych. To dzięki niej sens ma piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis, rugby, czy futbol amerykański. W każdej z tych dyscyplin wykorzystywana jest oczywiście inna piłka. Ale to wciąż jest ona.

Jeśli chcielibyśmy powiedzieć, jaki rodzaj sprzętu jest najbardziej popularny, to niewątpliwie byłaby to piłka. Sport bez niej byłby bardzo skromny. Najbardziej ucierpiałyby dyscypliny drużynowe, które dają nam wiele emocji i które tak bardzo lubimy oglądać i na żywo i w telewizji.