Pieniny to pasmo górskie, położone w Karpatach, niezwykle urokliwe i charakterystyczne. Leży na terenie dwóch państw – Polski i Słowacji. Charakterystyczna wapienna budowa, skałki o różnorodnych i niepowtarzalnych kształtach sprawiają, że Pieniny są górami, których nie można pomylić z żadnymi innymi. W Pieniny przyjeżdżają nie tylko pasjonaci górskich wspinaczek, ale też amatorzy spędzania wolnego czasu blisko natury, zieleni i górskiego klimatu. Pieniny charakteryzują się bardzo urozmaiconą fauną i florą. Spotkać możemy tutaj niezwykle rzadkie gatunki roślin i zwierząt, trudne do zaobserwowania w innych regionach. Warto wybrać się tutaj choćby właśnie po to, by zaobserwować zwierzęta, których nie mamy okazji zobaczyć we własnej okolicy.

Pieniny kojarzą nam się przede wszystkim ze szlakami na górskie szczyty. Słusznie, przebywając tutaj mamy okazję wybrać się na pieszą wędrówkę świetnie przygotowanymi szlakami turystycznymi. Jeżeli jednak nie jesteśmy pasjonatami górskich wspinaczek, na pewno zainteresują nas inne atrakcje, których w Pieninach nie brakuje. Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że to właśnie tutaj przyjeżdżają turyści spragnieni wrażeń, by skorzystać ze spływu Przełomem Dunajca, przeżyć niesamowitą i niezapomnianą wodną przygodę.

Równie wielu zwolenników mają też okoliczne zabytki, takie jak zamek w Czorsztynie czy Niedzicy (Wikipedia > Niedzica > info) i kościoły. Wielu ludzi decyduje się też na rejs widokowy statkiem po wodach Zbiornika Czorsztyńskiego. Rejsy te stanowią wspaniałą atrakcję dla całej rodziny, nie tylko dla dzieci. Pieniny to miejsce idealne dla każdego, kto pragnie odpocząć, zrelaksować się, pooddychać świeżym, górskim powietrzem, poczuć we włosach górski wiatr. Każdy odnajdzie tutaj miejsce dla siebie, każdy wyjedzie stąd zadowolony i szczęśliwy. Ogromna liczba turystów, przybywających tutaj sprawia, że baza noclegowa wciąż się rozwija (Meteor > Pieniny > noclegi). Turyści nie muszą martwić się o noclegi, Pieniny bowiem oferują wiele miejsc noclegowych, zarówno w górskich schroniskach, jak i w hotelach, pensjonatach i domkach. Każdy znajdzie tutaj zakwaterowanie dla siebie, warunkiem jest tylko odpowiednio wczesna rezerwacja miejsc. W Pieniny przyjeżdżają zarówno ludzie młodzi, jak i starsi, z grupą przyjaciół, samotnie czy z całą rodziną. Tutaj nikt nie będzie się nudził.