Ośrodek położony jest w samym środku lasu Jury Krakowsko ?Częstochowskiej w scenerii ruin, czternastowiecznego zamku Bąkowiec. Ośrodek jest świetnym miejscem do zorganizowania wszelkich form aktywnego wypoczynku i imprez integracyjnych.
W obiekcie jest 29 pokoi na 72 miejsca noclegowe i 4 sale konferencyjne w pełni wyposażone w potrzebny sprzęt audiowizualny i dostęp do Internetu.
Atutem ośrodka oprócz świetnego położenia jest profesjonalny personel,tworzący rodzinny klimat i to, że ośrodek nie jest zbyt duży, co sprzyja intymności i zachowaniu prywatności.
Na terenie ośrodka znajduje się kilka punktów gastronomicznych, więc każdy z gości znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Polecana głownie jest kameralna kawiarnia Drzazga urządzona w góralskim stylu,gdzie przy kominku można zorganizować w niewielkim gronie znajomych biesiadę. W pubie Jaskinia (także w góralskim stylu) można zorganizować imprezę z zespołem muzycznym lub z DJ-em na przykład karaoke.
Do dyspozycji gości są też wyciągi narciarskie, korty tenisowe, odnowa biologiczna jazda konna, basen. Słowem każdy z gości znajdzie coś dla siebie, aby się nie nudzić.