oliwka-w-zelu-johnson-10Oliwka (w moim przypadku jest to oliwka w żelu Johnson & Johnson) to bardzo wszechstronna substancja. Przede wszystkim jej główną zaletą jest wspaniałe i długotrwałe nawilżanie ciała. Co tak naprawdę można z nią zrobić?
Wetrzeć w ciało – wyrzucamy wszystkie balsamy i lotiony,a  na półce stawiamy tylko oliwkę. Zastąpi ona je wszystkie. Nawilża doskonale, a dodatkową jej zaletą jest to, że możemy ją nakładać także na wilgotną skórę.
Używać do demakijażu – olej rozpuszcza olej. Właśnie dlatego substancje takie jak oliwka doskonale radzą sobie z demakijażem nie tylko podkładu, ale także wodoodpornej maskary.
Olejować włosy – nie mam wprawdzie dużego doświadczenia w materii olejowania włosów, jednak oliwka bardzo spodobała się moim włosom. Nie obciąża ich, a za to doskonale odżywia i nawilża. Trzeba tylko dokładnie ją zmyć delikatnym szamponem, najlepiej dwa razy.
Używać jako składnik peelingów – domowe peelingi z kawy, cukru czy soli są coraz bardziej popularne. Warto do ich zastosowania jako składnik nawilżający użyć oleju lub właśnie oliwki.