Jednym z najbardziej estetycznych sportów, jaki uwielbiają kibice jest łyżwiarstwo figurowe. Jest to sport ogromnie wymagający dla zawodników, ale też i dający ogromną satysfakcję. Każdorazowe przygotowanie się do występów to tysiące godzin treningów. Bo jazda na łyżwach i wykonywanie poszczególnych figur jest niezwykle trudne. Ale po pięknie wykonanym przejeździe, za który otrzymuje się mnóstwo oklasków jest się niezwykle szczęśliwym.

Łyżwiarstwo figurowe swoją nazwę zawdzięcza właśnie figurom, które są wykonywane podczas jazdy. Są to różnego rodzaju skoki, sekwencje kroków, piruety, spirale, a jeśli jeździ się w parach, również podnoszenia. Każdy z tych elementów wymaga od łyżwiarzy ogromnego zaangażowania, siły, doskonałej koncentracji, równowagi. Dlatego też treningi są bardzo angażujące, a łyżwiarze z reguły mają bardzo mało czasu na życie prywatne.

Zawodnicy, którzy poświęcają się tej dyscyplinie sportowej zasługują na ogromne uznanie i podziw. Już za samą ciężką pracę im się należy.