Wielu z nas ceni sobie ziemię ojczystą, na której oddychamy na co dzień. Wdychamy świeże powietrze, podziwiamy nieprzemierzone polany, lasy czy też pięknie zachowane góry, które przyciągają turystów z całej Europy. Zwiedzamy, wypoczywamy i delektujemy się czymś, co jest tak blisko nas. Nie potrzebujemy dalekich podróży, mamy wszystko pod ręką. To nam wystarczy.

Niektórzy jednak potrzebują nowych wrażeń. Zmiany klimatu, innego otoczenia. Mają dość zatłoczonych Krupówek, zapchanych do granic ostateczności polskich plaż i szukają czegoś innego. To właśnie dla nich otwarte są nowe kierunki podróży zagranicznych, w których znajdą coś dla siebie.

Jedną z opcji jest podróż do ciekawej, tajemniczej wciąż krainy, która ustępuje swoimi walorami cieplejszym alternatywom. Loty Rzeszów Oslo to nadal temat marginalny w porównaniu do kierunków ciepłych, dlatego też decydujemy się na nie w drugiej kolejności. Bardziej popularną skandynawską stolicą jest dla nas Sztokholm, jednak w najbliższych latach ten trend może ulec zmianie.