Osoby, które chcą schudnąć bardzo szybko oczekują efektów – a gdy ich nie ma, zniechęcają się. Jednak nie wystarczy tylko zmienić nawyki żywieniowe i zacząć więcej ćwiczyć, by spalić nadmiar tłuszczu. Warto poznać kilka zasad, które pomogą przyspieszyć pozbywanie się dodatkowych kilogramów.

1.Ćwiczenia kardio – są to takie ćwiczenia jak spacerowanie, bieganie. Najlepiej jest jednak wykonywać je rano, jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Taka aktywność trwająca nawet do 20 minut przyspiesza metabolizm i przyspiesza spalanie tłuszczu – organizm zużywa wtedy zasoby tłuszczu z organizmu, by wyprodukować potrzebną energię. Co więcej, wpływa pozytywnie na kondycję umysłu, dzięki czemu stajemy się wydajniejsi w pracy.

2.Intensywność treningów. Zasada jest prosta – im intensywniej ćwiczymy, tym więcej kalorii spalamy. Trzeba też pamiętać o tym, że spalanie kalorii następuje również po zakończonym treningu, gdyż przyspieszony został metabolizm – dzieje się tak nawet od 12 do 49 godzin po treningu. Kiedy ćwiczymy intensywniej możemy ograniczyć ilość takich treningów, np. do 3 w tygodniu. Wtedy się nie katujemy, a ćwiczenia sprawiają większą przyjemność.

3.Regularne ćwiczenia. Oprócz intensywnych treningów należy też pamiętać o lżejszych ćwiczeniach. I wcale nie muszą one trwać bardzo długo. Najlepszy efekt osiąga się bowiem wtedy, gdy ćwiczy się regularnie, nawet gdy są to krótsze treningi.

4.Śniadanie. Po rannym treningu koniecznie trzeba zjeść śniadanie, które musi być bogate w błonnik oraz białko. Kiedy nie je się śniadania, spowalnia się metabolizm, a poza tym zwiększa ryzyko podjadanie w trakcie dnia.

5.Woda. Niezwykle ważne jest również codzienne wypijanie odpowiedniej ilości wody mineralnej. Woda przyspiesza bowiem spalanie tłuszczu – organizm spala kalorie podczas ogrzewania płynu. Dlatego każdego dnia należy wypijać co najmniej 1,5 litra wody.

6.Zielona herbata. Zielona herbata pomaga spalać o około 35% więcej kalorii, a w efekcie końcowym pomaga zrzucić nawet dwa razy więcej kilogramów.

7.Odpowiednia dieta:

-dużo błonnika oraz białka – w czasie ich spalania organizm zużywa więcej kalorii,

-nabiał – należy pić odtłuszczone mleko, jeść jogurty, sery – i to każdego dnia,

-dania gotowane na parze – zarówno warzywa i mięso są zdrowsze, a także pozwalają szybciej tracić kilogramy,

-przyprawy – metabolizm można bardzo przyspieszyć sięgając po ostre przyprawy, np. chili, ostrą musztardę.

8. Tarczyca – należy zadbać o prace tarczycy, gdyż to ona wpływa na metabolizm. Ważne jest dostarczanie takich składników jak selen, jod, cynk i witamina E.