Kupujący aparat cyfrowy stają przed ogromnym dylematem. Jak bowiem wybrać ten jedyny model, mając przed sobą tak szeroką ofertę zróżnicowaną nie tylko w kwestii producenta czy ceny, ale funkcjonalności i designu?

Ci, którzy z fotografią mają do czynienia od dłuższego czasu, wyboru dokonają znacznie szybciej, bo mają większe rozeznanie w tym temacie. Amatorom znacznie bardziej przydadzą się wszelkie rankingi popularności. Taki ranking opublikowała internetowa porównywarka cen Skąpiec.pl. Serwis przyjrzał się, które lustrzanki cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników w kwietniu 2013 roku.

W ścisłej czołówce lustrzanek znalazły się wyłącznie lustrzanki Nikon. Temu producentowi przypadło 6 miejsc w zestawieniu, co skłania do wniosków, że jest liderem na rynku sprzętu fotograficznego. W TOP 3 mamy modele Nikon D7100 body, Nikon D600 body oraz Nikon D5100 + 18-105 VR.

„Zwycięzcą rankingu został model Nikon D7100 body, który posiada matrycę 23.5×15.6 mm (DX) CMOS o rozdzielczości 24,0 milionów pikseli, ekran wielkości 3,2 cala, a także funkcję nagrywania filmów Full HD D-Movie.”

W rankingu swoje miejsce znalazły także lustrzanki Canon oraz Sony, choć zostały one zdominowane przez Nikona.