Poszukując miejsca noclegowego w Dziwnówku, powinniśmy dobrze zastanowić się czego właściwie szukamy. Jak na tak niewielkie rozmiary Dziwnówek ma bardzo szeroką bazę noclegową. W jej skład wchodzą nie tylko popularne domki campingowe, czy też ośrodki wczasowe (źródło: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,dziwnowek,0.html) ale również mnóstwo innych obiektów o najróżniejszym standardzie, umiejscowieniu i oferowanych w pakiecie atrakcjach i udogodnieniach.

Apartament, hotel, pole biwakowe czy camping?

W przypadku kiedy oczekujemy najwyższych standardów, możemy w Dziwnówku wybierać pomiędzy hotelami, luksusowymi apartamentowcami i Ośrodkami SPA. Jeżeli wystarczają nam po prostu komfortowe warunki, czekają na nas wille i pensjonaty. W sytuacji gdy nasz budżet chwilowo znajduje się w nie najlepszym stanie, powinniśmy skorzystać z oferty któregoś z campingów i pól namiotowych. Na wyróżnienie w tej kategorii zasługuje Camping „Wiking”, który za wysoką jakość usług wielokrotnie był nagradzany w międzynarodowych konkursach. Ponadto osoby zmagające się z różnego rodzaju chorobami, seniorzy i kuracjusze także znajdą dla siebie odpowiednie miejsce w Dziwnówku w jednym z ośrodków leczniczych, bądź sanatorium. Oprócz tego goście miasteczka mogą wybierać spośród oferty domów gościnnych i letniskowych, kwater prywatnych, pokojów i wielu innych.

Dziwnówek zaspokoi potrzeby każdego urlopowicza. Jedynie od nas zależy na jaki przedział cenowy i umiejscowienie się zdecydujemy. Biorąc pod uwagę miejsce naszego zakwaterowania, Dziwnówek można podzielić na 3 segmenty. Pierwszy z nich stanowią tereny leżące nad Zatoką Wrzosowską między Dziwnówkiem, a Wrzosowem. Jest to ponad kilometrowy pas domów do wynajęcia, apartamentów, kwater prywatnych i willi, które umiejscowione są wzdłuż wschodniego brzegu Zatoki Wrzosowskiej, będącej częścią Zalewu Kamieńskiego. Choć wybór miejsca noclegowego w tym miejscu wiąże się z koniecznością dojazdów na plażę, będzie to odpowiedni wybór dla wędkarzy, czy też amatorów sportów wodnych. Zatoka Wrzosowska daje bowiem możliwość aktywnego spędzania czasu, jej brzegi stanowią w wielu miejscach przystań dla cumujących motorówek, kajaków, rowerów wodnych czy też katamaranów. Swoja siedzibę ma tam również kilka szkół windsurfingowych, w których odbywają się zajęcia dla początkujących oraz zaawansowanych. Jezioro Wrzosowskie jest idealnym miejscem do nauki tego sportu, ponieważ nawet w dużej odległości od brzegu jest tam dosyć płytko, woda przejrzysta, a podłoże piaszczyste. Kolejne części miasteczka to oczywiście niewielkie centrum ze stanowiącą symbol Dziwnówka makietą latarni morskiej oraz szczególnie lubiane przez turystów okolice plaży. Centrum to oczywiście bliskość sklepików i knajpek, a także dosyć nieduża odległość od plaży. Najbliżej do niej będą mieli jednak Ci, którzy wybiorą jeden z ośrodków usytuowanych na końcu ulic Kamieńskiej, Wolności bądź 1 Maja. Każda z trzech części Dziwnówka ma swoje zalety, najważniejszym czynnikiem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze noclegu jest to jak bardzo zależy nam na bliskości plaży.