medycyna (14)Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć i tak naprawdę to stwierdzenie doskonale opisuje to, jak powinniśmy dbać o nasze zdrowie. I w większości przypadków tego nie robimy. U lekarza pojawiamy się dopiero wtedy, kiedy dzieje się coś niepokojącego i oczekujemy, że medycyna natychmiast nam pomoże. A nawet jeżeli tak się zdarzy, to po jakimś czasie porzucamy zdrowe nawyki i wracamy do starych przyzwyczajeń. Jemy źle zbilansowane posiłki, nie ruszamy się, większość z nas zasadniczo nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej, co ma rujnujący wpływ na nasze zdrowie.
Wystarczyłoby czasem więcej się poruszać i nieco zmienić nawyki żywieniowe, a już byłoby to z korzyścią dla naszego organizmu. Medycyna wskazuje, że nawet niewielka zmiana na dobre ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. A jak wiadomo, jest ono wartością, o którą trzeba dbać.
Ważne jest, żebyśmy wiedzieli, że sami mamy ogromny wpływ na stan naszego zdrowia i często medycyna nie jest nam potrzebna. Wystarczy odrobina uwagi dla siebie.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.