Atrakcje w Trójmieście – co warto zwiedzić?

Trójmiasto niesłusznie kojarzy się nam wyłącznie z wylegiwaniem się na plaży, opalaniem i pływaniem w morzu. Owszem, tamtejsze plaże gromadzą corocznie mnóstwo turystów, którzy spędzają swój czas właśnie w ten sposób, ale poza tym Trójmiasto to również liczne atrakcje turystyczne, o których zresztą wielu z nas nie wie.

I tak, jeśli chodzi o Gdańsk, właściwie to całe miasto jest jedną wielką atrakcją architektoniczną. Bogata historia (wyrażona w licznych muzeach, jak np. Muzeum Poczty Polskiej), mnóstwo zabytków – miłośnicy wspaniałej, polskiej architektury na pewno nie będą tam się nudzić. Ponadto Gdańsk jest też tzw. stolicą bursztynów, na które – w formie różnych ozdób i nie tylko – napotkamy się niemal wszędzie.

Gdynia – jak przystało na jeden z najważniejszych portów w Polsce – oferuje atrakcje typowo marinistyczne. Gdyńska marina, muzea żeglarskie, tamtejsze oceanarium – to miasto jest gratką dla wszystkich wilków morskich.

Wreszcie Sopot – kurort, do którego wybierają się wszyscy spragnieni właśnie wspomnianego wypoczynku na plażach, ale nie tylko. Sopot to bowiem również liczne kluby, dyskoteki czy Opera Leśna, goszcząca wykonawców z całego kraju i zza granicy.

Oczywiście wyżej wymienione to tylko garstka z tego, co możemy zwiedzić, i dość powiedzieć tu o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, Jeziorze Osowskim i wielu, wielu innych miejscach.

Jak więc widzimy, jeżeli chodzi o atrakcje Trójmiasto ma się czym poszczycić, dlatego – bez względu na to, czy wolimy bardziej, czy mniej aktywny wypoczynek – naprawdę warto tam pojechać.