Amazonia stanowi ciągle jedno z najbardziej nieodkrytych miejsc na Ziemi. Oglądając zdjęcie Amazonii wykonane z lotu ptaka, możemy dostrzec jedynie ogromną zieloną plamę, która gdzieniegdzie poprzecinana jest korytem najdłuższej rzeki – Amazonki.
Fauna i flora Amazonii

Niejednokrotnie sprawiają one, że wielu z nas zachwyca się i zaczyna marzyć o tym , aby zawitać kiedyś w tych odległych dla nas regionach świata. Największą ciekawość wzbudza w nas tajemnicza niedostępność oraz niekompletna wiedza naukowa dotycząca tych obszarów Ziemi.

Amazonia położona jest na obszarze, który nie jest dostępny dla każdego. Kraina ta cechuje się największą ilością roślin oraz zwierząt na świecie. Któż z nas nie marzy o tym, aby zobaczyć kolorowe storczyki rosnące na pniach drzew, których wysokość może sięgać nawet do stu metrów. Kraina ta swoją wielobarwnością przyciąga dosłownie wszystkich, nie tylko samych naukowców i badaczy, ale również każdego, zwykłego, przeciętnego człowieka.

Jednak Amazonia, to niejedynie roślinność, lecz również bardzo szeroka gama zwierząt, w tym wiele niepoznanych gatunków. Szybko biegające ssaki – gepardy, kolorowe i barwne papugi, a także niezliczona ilość gadów powoduje, że kraina ta staje się coraz bardziej pociągająca. Amazonia uważana jest za najbardziej niedostępny, a jednocześnie najpiękniejszy obszar świata, który skupia ogromne i niepojęte bogactwo roślin, zwierząt, ale także kultury rdzennych Indian, którzy tam bytują.

Piękne jest również to, że cały krajobraz pozostaje niezmienny od wielu tysięcy lat. Wszystko ma tam swoje miejsce oraz stan, w którym występuje. Na obszarze, gdzie temperatura w pełnym słońcu może sięgać nawet pięćdziesięciu stopni Celsjusza, a wilgotne i gorące powietrze sprawia, że ciężko pokonać nawet niezbyt dużą odległość żyje całe gremium przedstawicieli zwierząt i roślin, które w dużej części są niepoznane i stanowią ogromną tajemnicę dla badaczy.