Oferta sklepów związana z coraz bardziej docenianą odzieżą termoaktywną jest obecnie niezwykle duża. Klienci mogą zdecydować się na markowe produkty wiodących marek, jak i zazwyczaj nieco ich tańsze odpowiedniki mniej znanych producentów odzieży sportowej. Jak wybrać odpowiednie ubranie termoaktywne? Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Wybrana odzież termoaktywna powinna zapewniać dobre odprowadzanie wilgoci i regulację temperatury ciała. Możliwe jest to poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów przy produkcji. Najczęściej jest to na przykład mikro-poliester. Może to być jednak także mieszanka tkanin pochodzenia naturalnego i sztucznego – przykładowo wełny, wiskozy, poliamidu i innego rodzaju materiałów.

Istotne jest również, by wybrać odpowiedni rozmiar. Odzież termoaktywna powinna dobrze przylegać do ciała – jedynie wówczas spełnia bowiem w pełni swoją funkcję. Nie może jednak przy tym krępować ruchów – dlatego ważne jest także to, by uszyta została w odpowiedni sposób.