Trener personalny Katowice… Wpisałeś to w internecie i wyskoczyła Ci szeroka lista osób świadczących takie usługi?

Z pewnością tak, możesz przebierać w ofertach bez końca. Jednak ile z tych osób rzeczywiście ma uprawnienia do wykonywania takiego zawodu, a ile z nich to oszuści kreujący się na osobistych trenerów?
Żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, warto wiedzieć, jakie umiejętności powinna taka osoba posiadać. Musi potrafić przeprowadzić profesjonalny trening z Klientem i doradzić mu w nawykach żywieniowych. Musi mieć odpowiednie podejście psychologiczne, żeby zmotywować osoby do ćwiczeń i pomóc wytrwać w chęci pracy nad sobą.
To nie jest sztuka przeprowadzić trening z młodą i zdrową osobą, ale też z osobami schorowanymi i starszymi. Osoby, które nie posiadają szerokiej wiedzy w tym zakresie, mogą doprowadzić swoją pracą do katastrofalnych skutków.
Trzeba pamiętać, że ta moda na trenerów personalnych, która dotarła do nas z USA, ogarnia coraz większe rzesze osób. Zarówno młodzi, jak i starsi, szczupli, jak i otyli, kobiety i mężczyźni- każdy chce wyglądać i czuć się lepiej. Dlatego trenerzy personalni powinni być do pracy solidnie przygotowani.