Czy powinniśmy oszczędzać na swoich wakacjach?
Gdy jesteśmy w sklepie, od razu rzucamy się na promocje i rabaty. W domu analizujemy, ile pieniędzy wydaliśmy na zakupy, a ile musimy przeznaczyć na rachunki. Gdy więc zbliżają się nasze wakacje, zwracamy uwagę wyłącznie na tanie hotele i najtańsze miejscowości turystyczne. A czy tak rzeczywiście powinniśmy postępować? Czy musimy oszczędzać na swoich wakacjach?

Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości naszego budżetu. Jeśli bowiem jesteśmy w kiepskiej sytuacji finansowej, raczej powinniśmy mimo wszystko zrezygnować z wyjazdów za granicę. Zamiast tego odwiedźmy więc pobliskie miejscowości, udajmy się nad jezioro lub zawitajmy do dawno niewidzianych znajomych. Nawet takie niepozorne czynności mogą umilić nam wczas i to zupełnie za darmo.

Jeśli jednak nasza sytuacja finansowa jest trochę lepsza, nie oszczędzajmy na swoich wakacjach. Spędźmy je tak, jak zawsze o tym marzyliśmy i wyjedźmy do miejsca, którego jeszcze nigdy nie odwiedziliśmy. Na pewno przeżyjemy wtedy w nim wiele, cudownych chwil.