tampony-czy-podpaski-10Tampony czy podpaski? To ten rodzaj pytania, na które naukowcy nadal nie potrafią dać jednoznacznej odpowiedzi. Jest to jednak ważne zagadnienie, ponieważ przeciętna kobieta używa około ponad 6000 produktów sanitarnych podczas w jej życiu menstruacji. Podpaski były jedną z pierwszych form zabezpieczających, higienicznych i nadal są szeroko stosowane, tym bardziej, że oferta tego produktu jest niezwykle szeroka i dostosowana do różnych potrzeb. W przypadku podpasek nie które kobiety skarżą się, że nie są one wygodne podczas wykonywania niektórych form aktywności fizycznej, dlatego wybierają tampony.
Badania potwierdzają, że po tampony sięgają częściej kobiety przed 40 rokiem życia. Trudno jednoznacznie wyrokować – tampony czy podpaski.
Wiele kobiet korzysta z obu form jednocześnie, szczególnie podczas silnych menstruacji, wykorzystując podpaski jako dodatkowe zabezpieczenie. Tampony dają możliwość zabezpieczenia się podczas menstruacji w trakcie wykonywania niektórych aktywności fizycznych. Posiadają różny stopień chłonności, ale należy pamiętać, że używanie tamponów może zwiększać ryzyko powstawania chorób dróg moczowych oraz infekcji.