Aktywność fizyczna to jeden z najistotniejszych czynników, który pozwala na zachowanie dobrego stanu zdrowia. Dlatego tak ważne jest, by promować go wśród dzieci już od najmłodszych lat. Zaszczepienie w nich miłości do sportu pomoże im uprawiać go także w dorosłym w życiu.

Sport to nie tylko wyczynowe bieganie, czy profesjonalna gra w piłkę nożną lub koszykówkę. Już codzienne spacery, czy niewielki trucht pozwoli na dotlenienie organizmu i zwiększenie jego odporności.

Warto wypróbować wiele rodzajów aktywności fizycznej, by wybrać tę, która nas najbardziej zainteresuje. Niektórzy gustują w dyscyplinach zespołowych, inni wolą indywidualne ćwiczenia.

Dużą popularnością cieszy się jogging, czyli popularne bieganie. Jest ono niezwykle zdrowe i polecane zwłaszcza młodym osobom. Wiele dobrego przynosi również pływanie – nie obciąża ścięgien i pozytywnie wpływa na pracę kręgosłupa. Osoby, które nie potrafią pływać spróbować mogą natomiast tak zwanego aqua-aerobiku, który także pomaga w odciążeniu kręgosłupa.