Jadąc z Malagi w stronę Rondy przejeżdża się najbardziej obleganą turystycznie w Andaluzji Costa del Sol z pięknymi piaszczystymi plażami i ekskluzywnymi wysokimi hotelami. Ronda wygląda bajkowo: do dwóch zboczy głębokiego kanionu przyklejone są urokliwe białe domki; miasto spięte jest przez trzy mosty, a na dno kanionu prowadzi wygodna ścieżka. Z dna kanionu miasto prezentuje nierównie wspaniale. W Rondzie jest wspaniały plac Plaza del Toros, który Hiszpanom kojarzy się z areną walki byków, ale można także zwiedzić trzynastowieczne arabskie łaźnie i Muzeum Wina.
Sewilla jest stolicą Andaluzji. Położona jest w głębi lądu. Wiosną, przed Świętami Wielkanocnymi dzieje się tu naprawdę dużo. W Wielkim
Tygodniu odbywa się tu nawet kilkanaście procesji dziennie, które potrafią zrobić na turystach ogromne wrażenie muzyką, strojami i specyficznym nastrojem (Hiszpanie reagują bardzo emocjonalnie). Natomiast w dwa tygodnie później w tej samej Sewilli odbywają się dni Feria de Abril, gdzie mieszkańcy w tradycyjnych strojach tańczą flamenco.
Koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście, budowaną 100 lat przepiękną katedrę, a także rezydencję królewską Alkazar.