Bieganie wciąż uchodzi za jeden z popularniejszych sportów. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu ten sport możemy uprawiać praktycznie wszędzie. A jak się do niego przygotować?

Na początku powinniśmy zainwestować w odpowiedni strój. Najważniejsze będą tutaj porządne, wygodne buty. Dzięki nim spokojnie będziemy mogli biegać nawet po nierównej powierzchni. Następnie zakupmy dla siebie wygodne ubrania. One zagwarantują nam komfort podczas każdego wysiłku. Później przyszedł czas na ustalenie trasy. Nie decydujmy się jednak od razu na udział w maratonie. Na to jeszcze przyjdzie czas. Początkowo postarajmy się wybierać dla siebie przyjazne okolice. To w nich aktywność fizyczna nie sprawi nam żadnej trudności.

Pamiętajmy również, aby stopniowo przyzwyczajać swoje ciało do takiej formy wysiłku. Bieganie jest dość męczące, dlatego nie możemy od razu decydować się na pokonywanie kilkudziesięciu kilometrów. Jeśli będziemy powoli zdobywać nowe umiejętności, po pewnym czasie sami wystartujemy w maratonie.