W ostatnich latach Polska turystyka rozwija się bardzo dynamicznie. Do naszego kraju przybywa coraz więcej turystów, przede wszystkim z Unii Europejskiej i krajów ościennych, ale nie tylko.
Statystyki pokazują, że nasz kraj bardzo chętnie odwiedzają również turyści z Azji, przede wszystkim z państw takich jak Chiny, Japonia czy Indie. Są to kraje, które rozwijają się bardzo dynamicznie, w związku z czym ich sektor turystyczny rośnie i coraz więcej osób poszukuje zagranicznych wyjazdów. W związku z azjatyckim boomem gospodarczym liczba osób podróżujących do Europy będzie cały czas wzrastać. Korzystać na tym będzie także i Polska.
Od 2013 roku w Chinach Polska Organizacja turystyczna prowadzi specjalną akcję, która ma na celu wypromować nasz kraj. Zdaniem ekspertów, korzystamy z tego, ale efekty mogłyby być jeszcze większe.
W promocję Polski jako destynacji turystycznej zaangażował się również prezydent Andrzej Duda, podczas niedawnej wizyty w Chinach.Ustalono, że zostanie otwarte polskie przedstawicielstwo turystyczne w Chinach.