Marznąc przez połowę roku u nas w kraju, często myślimy o wyjeździe w cieplejsze miejsca. Nie każdy lubi śnieżną zimę lub jesienną szarugę, dlatego ratunkiem są podróże do egzotycznych krajów, gdzie zawsze świeci słońce.

Od jakiegoś czasu turystyka staje się bardziej przystępna, pojawiły się tanie linie lotnicze. Teraz, aby znaleźć się pod palmami, wcale nie trzeba wydawać majątku. Można upolować promocyjne bilety na samolot, spakować się w mały plecak, żeby zaoszczędzić na opłacie za nadbagaż i wyruszyć w drogę chociaż na parę dni.

Szczególnie warto zaplanować podróże na długie weekendy, kiedy dzięki różnym świętom można znacznie przedłużyć nasz wypoczynek. Zmiana klimatu chociaż na tydzień naładuje nas energią i poprawi samopoczucie, bo przepędza zimowo-jesienną depresję.

Kiedy za oknem plucha i błoto, obniża się nastrój, brakuje nam słońca, a tym samym możemy mieć niedobory witaminy D. Podłapanie nieco opalenizny w egzotycznym kraju, które umożliwia nam turystyka, może mieć zbawienny wpływ na nasz stan psychiczny, bo słońce poprawia nam humor.