Istnieją w trakcie roku takie chwile, w których każdy obywatel naszego kraju trzyma kciuki za naszych sportowców. Mecze naszej kadry czy też wydarzenia, w których polskie zespoły walczą w pucharach przyciągają na stadiony i przed telewizory rzesze widzów. Można powiedzieć, że piłka nożna jest naszym sportem narodowym. Dlaczego tak się dzieję?

Zważając na jakość sukcesów osiąganych w tej dziedzinie możemy być zaskoczeni popularnością ,,kopanej” w naszym kraju. Pamiętajmy jednak, że nasi rodzice oraz dziadkowie byli świadkami wielkich piłkarskich wydarzeń, wielkich sukcesów, a jeszcze nie tak dawno polskie kluby liczyły się w Europie. Miłość do piłki nożnej przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Każdy zapewne w młodym wieku kopał futbolówkę ze znajomymi i pasjonował się gwiazdami tego sportu.

Ewenement piłki nożnej pozostanie dla wielu z nas zagadką. Istnieje przecież wiele innych godnych uwagi dyscyplin, jednak cały świat patrzy na piłkę nożną. Wydaje się, że ta kolej rzeczy nie ulegnie zmianie w najbliższych latach, zarówno na świecie jak i w Polsce.