Ameryka Południowa to bardzo popularny kierunek podróży wszystkich tych, którzy kochają kolory, różnorodność i ciepły klimat. Wśród miejsc, które są odwiedzane najczęściej przez turystów z całego świata jest Argentyna, która leży w południowo-wschodniej części kontynentu nad Oceanem Atlantyckim. Kilka faktów na temat tego kraju na pewno pomoże w organizacji Argentyna wycieczki, by była ona niezapomnianym przeżyciem i prawdziwych odpoczynkiem.

 

Językiem urzędowym i powszechnie używanym w Argentynie jest Hiszpański, ale na ulicach ciągle można usłyszeć też francuski, włoski, guarani, mapudungun czy keczua. Sama nazwa kraju pochodzi od słowa „argentum”, czyli srebro, to z języka łacińskiego, srebrem właśnie Indianie obdarowywali hiszpańskich rozbitków, którzy pojawili się w Argentynie.

 

Argentyna wycieczka nie może ominąć takich atrakcji jak Buenos Aires ze wszystkim dobrami i zabytkami. Buenos Aires to najstarsze argentyńskie miasto, założone w 1536 roku przez Hiszpanów, którzy poszukiwali na tym terenie złota. W 1826 roku miasto zostało stolicą Republiki Argentyny. W Buenos Aires wszystkich zachwyci miejska architektura, lokalny koloryt i przepyszna kuchnia. Pasjonaci trunków zachwycą się pysznym winem i smakołykami, które na długo zostają w pamięci. Buenos Aires to miasto, które nie śpi, całą noc tętni życiem i przyciąga mnóstwem atrakcji. Nie bez powodu Argentyńczycy na całym świecie znani są z tego, że są świetnymi tancerzami, oni dosłownie tańczą na ulicach!

 

Argentyna to kraj papieża Franciszka, Diego Maradony i Lionela Messiego. Argentyńczycy kochają piłkę i swoich piłkarzy, dlatego też niemal na każdym korku można zobaczyć na ulicach mieszkańców ubranych w piłkarskie koszulki, a na stoiskach z pamiątkami kupić coś z gwiazdami piłki. Narodowym tańcem Argentyny jest tango, to po prostu trzeba zobaczyć, każdy Argentyńczyk ma tango we krwi!

 

Ciekawą atrakcją jest także Park Narodowy Ziemi Ognistej, leży on na granicy z Chile, a jako park narodowy funkcjonuje od 1960 roku. Zachwycają w nim lasy andyjsko-patagońskie, głębokie doliny i krystalicznie czyste jeziora.