Krąży powszechna opinia, że nadmorskie powietrze jest najzdrowsze. To zdecydowanie prawda. Niejednokrotnie lekarze zalecają, by w ramach rekonwalescencji po przebytej chorobie udać się do nadmorskiego sanatorium, by podratować zdrowie. Zobacz, dlaczego warto wybrać wyjazd nad polskie morze, by jak najlepiej wykorzystać tamtejszy klimat.

Codzienne spacery brzegiem morza – wiosenne botki damskie idealnie się sprawdzą

Spacerowanie nad morzem to sama przyjemność. Można wsłuchać się w szum fal i dać głowie odpocząć. To szczególnie zbawienne dla naszego układu nerwowego, który jest przeciążony codziennymi kłopotami i obowiązkami. Spacery mają charakter terapeutyczny, relaksują i skutecznie dotleniają. Najlepsze jest to, że spacery nad morzem nie wymagają określonego celu, można iść po prostu przed siebie, podziwiając nadmorskie widoki. Wczesną wiosną jest jednak jeszcze zbyt zimno na spacery boso po plaży. Dlatego warto wybrać wygodne buty, na przykład wiosenne botki damskie. Nowe obuwie zdecydowanie umili pobyt nad morzem.

Sport dla aktywnych nad morzem

Jeżeli jednak spacery są zbyt monotonne, warto uprawiać sport nad morzem. Można po prostu wybrać bieganie albo szybkie chodzenie z kijkami. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi, do mózgu trafia więcej tlenu a zmęczenie daje satysfakcję. Do organizmu trafia także więcej jodu, który jest niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania. To właśnie niedobór tego pierwiastka jest przyczyną wielu współczesnych chorób, między innymi problemów z niedoczynnością tarczycy. Warto więc wdychać nadmorskiego powietrza jak najwięcej.

Kąpiele w morzu sposobem na dobrą zabawę

Nadmorskie kąpiele to idealny sposób na to, by zaangażować wszystkie mięśnie do pracy. Pływanie pozytywnie wpływa na nasze ciało. Dodatkowo, organizm musi się adaptować od nowych warunków, dzięki czemu szybciej się hartuje. To zdecydowanie poprawia naszą odporność, co z pewnością zaprocentuje w okresie jesienno-zimowym. Chłodna woda pobudza krążenie, a to przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu. Nie bez znaczenia jest fakt, że dla lubiących kąpiele w morzu, czas spędzony w wodzie, to okazja do dobrej zabawy i poprawy humoru.

Kąpiele słoneczne sposobem na uzupełnienie witaminy D

Twoim sprzymierzeńcem nad morzem jest także słońce. Warto jak najwięcej zażywać kąpieli słonecznych, które doładują nam braki w witaminie D. Konieczne jest jednak smarowanie się kremem z wysokim filtrem. Jest to skuteczny sposób na niechciane przebarwienia na twarzy, które niestety, trudno później usunąć. Zawsze warto nałożyć nakrycie głowy, które ochroni przed przewianiem i przegrzaniem. Woda i słońce to szczególne remedium dla osób chorujących na reumatyzm. Witamina D jest z kolei szczególnie niezbędna dla osób chorujących na osteoporozę.

Pyszne, zdrowe nadmorskie jedzenie

Polacy kochają pyszną rybkę z nadmorskiej budki. Najczęściej jednak wybierają zestawy grubo panierowane z ogromną porcją frytek. Jeżeli zależy Ci na zdrowiu, wybieraj ryby tłustsze, przyrządzane w lżejszej formie. Do tego obowiązkowa porcja warzyw w formie sałatki i jesteś na dobrej drodze do odżywienia swojego organizmu.