Motele, jako bazy noclegowe, bardzo często pojawiają się w znanych filmach i serialach. Przeważnie występują w filmach grozy, horrorach i thrillerach, ukrywając się pod postacią zapominanych już budynków, które grożą zawaleniem. Czy jednak w rzeczywistości te bazy również tak wyglądają?

Oczywiście żaden motel nigdy nie zaprezentuje się tak luksusowo jak pięciogwiazdkowy hotel. Nie jest mu to zresztą potrzebne do szczęścia, bo nikt nie udaje się do motelu po to, by nocować w nim przez cały tydzień. Do tego służą Kwatery Miedzyzdroje, podczas gdy motele mają gwarantować jedynie tanie i zawsze dostępne miejsce do spania. Przeważnie więc są tak zorganizowane, że dysponują sporą liczbą pokoi o niewielkich metrażach. W każdym z nich znajdują się łóżka jedno albo dwuosobowe.

Motele nie oferują nie wiadomo jakich luksusów, ale są na tyle przyjemnie wyposażane, że można w nim komfortowo wypocząć. Sprawdzają się u kierowców odbywających dłuższe podróże, którzy obowiązkowo muszą zapewniać sobie przerwy w trakcie jazdy.