Bardzo lubię jeździć po świecie. Nawet zastanawiałam się ostatnio, czy to nie jest tak, że interesuje mnie samo jeżdżenie, nie zaś tylko dotarcie do celu. Na pewno jest tak, że przedkładam jeżdżenie nad inne formy przemieszczania się i taka na przykład turystyka piesza jest zupełnie nie dla mnie.
W sumie nawet całkiem obojętne jest dla mnie to, czym się poruszam. Samochód, autokar, pociąg czy samolot – każdy z tych środków transportu lubię i każdy ma swoje zalety. Oczywiście każdemu z nich można przypisać też wady, niemniej turystyka, jaką uprawiam, nie preferuje jednego określonego.
Teraz też przygotowuję się do wyjazdu. Mam już spakowane rzeczy na samolot, a potem przesiadam się na pociąg. Już jestem bardzo podekscytowana tym, jak będzie przebiegała ta podróż. Naprawdę podróżowanie stanowi moją ogromną fascynację i przypuszczam, że tak będzie zawsze. Turystyka to najwyraźniej hobby dla każdego – a ja realizuję je z wielką przyjemnością. Taką pasję mogę w zasadzie polecić prawie każdemu.