Podróże do Belgii

Wielu Polaków za pracą wyjeżdża do krajów europejskich takich, jak: Niemcy, Holandia, Francja, Belgia.
Kraków w historii Polski był przez pewien okres czasu stolicą więc i bardzo znane są połączenia lotnicze właśnie z tym miastem.
Bruksela jest stolicą Belgii oraz całej Unii Europejskiej.

Loty Kraków Bruksela są istotne dla komunikacji międzynarodowej. Rząd Polski może w szybszym czasie dotrzeć na różne zgromadzenia członków Unii w sprawach, np: zbrojeniowych, gospodarczych oraz bardzo ważnych w obecnych czasach dotyczących polityki emigracyjnej z krajów Afryki Południowej. Jest to wygodne w kwestii przedstawicielstwa przez polskiego polityka, jako szefa Unii.

Z całej Polski są dobre połączenia z Krakowem jest to istotne również pod względem turystyki międzykulturowej.

Wybierając się do Brukseli z województwa małopolskiego najłatwiej jest dostać się na lotnisko położone kilka kilometrów na zachód od centrum Krakowa, Port Lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II. Skorzystać z bezpośredniego połączenia z Brukselą.

Podróżowanie w ten sposób jest wygodne, szybkie, ekonomiczne oraz bezpieczne.

Turystycznie zarówno Kraków jak i Bruksela są miastami bardzo bogatymi w zabytki.

Kraków to przede wszystkim Zamek Królewski na Wawelu, katedra Wawelska, na Starym mieście: Rynek Główny, Sukiennice oraz Kościół Mariacki. Kraków jest historycznie związany z polskim papieżem Janem Pawłem II dlatego wiele tysięcy katolików przybywa co rocznie zwiedzać te piękne miasto.
W Brukseli najbardziej charakterystycznym zabytkiem jest fontanna Manneken Pis. Rynek jest jednym z najładniejszych w całej Europie, który jest miejscem spotkań brukselczyków i gości.