Jesień to najlepszy czas na leśne wyprawy. Zaopatrzony w wygodne buty, ciepłe ubranie, kapelusz, lornetkę i scyzoryk możesz śmiało wyruszyć do krainy drzew.
Podążaj śladami dzikich zwierząt i wypatruj przy pomocy lornetki ptaków. Kiedy zamkniesz oczy i odetchniesz nie tylko poczujesz wilgotny, przyjemny zapach roślin, ale przede wszystkim otworzysz swe uszy na rozmaite dźwięki, których nie usłyszysz w zatłoczonych miastach. Jeśli wtopisz się w leśny krajobraz, to staniesz się częścią lasu i zapomnisz o stresie towarzyszącym ci w codziennej i szarej rzeczywistości. Czasami nie potrzebujesz do odpoczynku i relaksu wielkich wypraw, które oferuje dzisiejsza turystyka. Wystarczy tylko wybrać się poza miasto i stać się częścią lasu, który jest na swój sekretny sposób pełen magii i uroku.
Możesz także stać się wielkim zbieraczem grzybów. Bądź dobrym obserwatorem i nie pozwól, by jakikolwiek borowik umknął twojej uwadze! Zapach grzybów, jakim wypełni się twoja kuchnia po powrocie z pewnością wywoła uśmiech na twojej twarzy.