Atrakcje turystyczne w Gdańsku

Gdańsk to przede wszystkim wspaniała architektura, będąca jednocześnie świadectwem historii tego miasta. Jadąc więc do Trójmiasta, nie można nie odwiedzić jego stolicy i nie można nie zakosztować jej niezwykłej atmosfery.

Trudno wymienić wszystkie atrakcje, jakie czekają na nas w Gdańsku, ale najważniejsze z nich to niewątpliwie:
– Żuraw, czyli symbol miasta, który widzimy na każdej gdańskiej widokówce, na każdej gdańskiej stronie internetowej, innymi słowy: który widzimy wszędzie tam, gdzie mowa o Gdańsku. Nie każdy jednak wie, że w czasach średniowiecznych był to największy obiekt tego typu w całej Europie.
– Bazylika Mariacka, czyli największy tego typu kościół w Europie (tj. kościół zbudowany z cegły i w stylu gotyckim), wraz z obecnymi w niej zabytkami z różnych (zwłaszcza barokowych) czasów.
– Latarnia Morska, od której rozpoczęła się jedna z najstraszliwszych polskich historii – II wojna światowa.
– Gdańskie Zoo, do którego warto wybrać się z całą rodziną.
– Stocznia Gdańska, która była w centrum wydarzeń związanych z Lechem Wałęsą, a więc pamiętanych jeszcze przez wielu z nas.
– Bursztyn, czyli dość specyficzna atrakcja, bo niezwiązana z jednym miejscem, ale z całym miastem. Już bowiem na wiele tysięcy lat przed Chrystusem, na terenach Gdańska wydobywano właśnie ten surowiec, czego pozostałością jest np. odkryta przez archeologów pracownia bursztyniarska (a raczej to, co się po niej zachowało) z X w.

Widzimy więc, że, jeśli chodzi o Gdańsk atrakcje turystyczne są tam naprawdę liczne i warte obejrzenia. Nic zatem dziwnego, że miasto to odwiedza każdego roku mnóstwo ludzi, spragnionych nie tylko wylegiwania się na plaży, ale także napawania się niezwykłą architekturą i historią.