dentysta (3)Jak możemy zadbać o swoje zęby domowymi sposobami?

Z pewnością wszyscy chcielibyśmy, aby dentysta nie widywał nas zbyt często. W końcu zabiegi wykonywane na zębach nie należą do najprzyjemniejszych, dlatego staramy się przed nimi uchronić. A w tym celu musimy już w swoim domu jak najlepiej dbać o całe uzębienie.

Po pierwsze, pod żadnym pozorem nie zapominajmy o myciu swoich zębów. Jednakże w tym zabiegu liczy się w szczególności dokładność, o której nierzadko zapominamy. Myjmy więc zęby przez przynajmniej 2 minuty, bo dopiero po tym czasie dokładnie je oczyścimy. Oczywiście sam taki zabieg może czasem nie wystarczać, dlatego wyposażmy swoją kosmetyczkę w nić dentystyczną. To nią usuniemy żywność, która mogłaby pozostać pomiędzy naszymi zębami. A jeśli przy tym narzekamy dość często na przykry zapach z ust, skorzystajmy również z płynu do płukania jamy ustnej. To on zdecydowanie poprawi nasz zapach.

Jeśli tylko skorzystamy z takich domowych sposobów, dentysta na pewno będzie nas rzadziej widywać. Postarajmy się więc sami dbać o własne zdrowie, a sporo na tym zyskamy.