Chcesz awansować? Uprawiaj sport.

Nieważne czy biegasz, pływasz, chodzisz na fitness czy grasz w piłkę. Jeśli robisz to przez dłuższy okres czasu i regularnie – masz znacznie większe szanse na awans zawodowy. Do takiego wniosku doszli brytyjscy naukowcy.
Specjaliści wzięli pod lupę karierę kilkuset Brytyjczyków między 35. a 45. rokiem życia. Podzieli ich na dwie grupy: tych regularnie uprawiających dowolny sport na przestrzeni kilku ostatnich lat i tych, których codzienny ruch sprowadza się do przejścia między domem a autem. Wyniki były zaskakujące. Okazało się, że osoby często ćwiczące znacznie częściej awansowały niż przedstawiciele grupy leniwych.
Zdaniem naukowców jest kilka przyczyn takiej sytuacji. Po pierwsze, osoby regularnie ćwiczące w znacznej większość wyglądają lepiej niż te nieprzemęczające się. Są po prostu atrakcyjniejsze. Na konkurencyjnym rynku pracy, gdy o dane stanowisko ubiega się wiele równie dobrze przygotowanych osób, decydują detale. Właśnie takie jak atrakcyjność. Ta z kolei często rodzi pewność siebie, co jest drugim elementem przewagi uprawiających sport nad leniuchami. I wreszcie po trzecie – niemal każdy kto godzinami wylewa siódme poty na bieżni, pływalni czy korcie tenisowym, także w pracy będzie potrafił udowodnić swą niezłomność i determinację w dążeniu do celu.
Stąd wybór pracodawcy, który może wybierać między atrakcyjnym, pewnym siebie i zdeterminowanym, a nieśmiałym pracownikiem z brzuszkiem, choćby tak samo zdolnym, wydaje się oczywisty. Zatem na bieżnię!