Warszawa jest definitywnie jednym z barwniejszych miast polski- na pewno najbardziej rozpoznawalnym ze względu na to, iż jest to miasto stołeczne. Często wręcz na pocztówkach typowo z Polski Warszawskie zabytki widnieją na pierwszym planie, gdyż są najbardziej rozpoznawalne.Jakie są więc najznamienitsze atrakcje turystyczne Warszawy?

Typowym, standardowym miejscem, które każdy turysta w Warszawie zwiedzić musi jest Pałac Kultury i Nauki- obecnie jeden z najwyższych budynków w Warszawie. Jest to wręcz ikona stolicy Polski, posiadająca na wysokości piętra 30 taras widokowy dostępny dla zwiedzających za niewielką opłatą. Po wjeździe na szczyt Pałacu zobaczyć można przepiękną panoramę Warszawy, zarówno nowego, odbudowanego centrum z nieziemskimi wieżowcami, jak i tą starszą część stolicy.
Kolejnym ikonicznym miejscem w Warszawie są Łazienki Królewskie. Położony w niedalekiej odległości od centrum olbrzymi park jest czymś, czego nie można przegapić. Przepiękna zieleń, pomniki najznamienitszych Polaków jak i Pałac na wodzie są zjawiskiem zapierającym dech w piersiach. Jeśli nie widziałeś Łazienek, nie możesz powiedzieć że widziałeś Warszawę.
Kolejnym miejscem które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy jest Starówka- głównie Krakowskie przedmieście. Miejsce bardzo znane, bardzo często pokazywane w mediach- jednak nie oklepane, wciąż przepiękne i magiczne. Jest o tyle wyjątkowe, gdyż idąc jedną ulicą można zobaczyć wiele miejsc na raz- zarówno Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, jak i wiele wiele innych atrakcji.